Skip to content
Start > Pozycja seksualna – Na słonia
Pozycja seksualna – Na słonia

Pozycja seksualna – Na słonia

Spis treści

Pozycja Na Słonia

Pozycja seksualna Na Słonia to odmiana popularnej pozycji od tyłu, która charakteryzuje się dominacją partnera nad partnerką. W tej pozycji to mężczyzna przejmuje kontrolę nad sytuacją, co może przynieść wiele przyjemności obu stronom. Jest to pozycja polecana szczególnie dla tych, którzy cenią sobie wygodę i niekoniecznie muszą być w doskonałej kondycji fizycznej. W pozycji Na Słonia kobieta jest całkowicie zdominowana przez swojego partnera. Mężczyzna stoi lub klęczy za nią, a jego nacisk na jej ciało sprawia, że kobieta traci kontrolę nad ruchami. To stanowi element erotycznej gry władzy, która może być bardzo podniecająca dla obu partnerów. Dodatkowym atutem tej pozycji jest fakt, że mężczyzna ma pełen dostęp do ciała kobiety, co umożliwia mu stymulację różnych stref erogennych. Może on głaskać jej plecy, biodra, pośladki, a także eksplorować jej intymne miejsca. Dla niektórych par to właśnie dominacja i kontrola partnera nad partnerką stanowi klucz do intensywnych i satysfakcjonujących doznań. Warto jednak pamiętać, że pozycja Na Słonia może nie być odpowiednia dla wszystkich par. Niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort lub ból podczas penetracji w tej pozycji, dlatego ważne jest, aby o tym rozmawiać i dostosować się do potrzeb i komfortu partnera. Jak każda pozycja seksualna, również ta wymaga komunikacji, zaufania i wzajemnego zrozumienia między partnerami.

Jak wygląda pozycja Na Słonia?

Pozycja Na Słonia to jedna z bardziej urozmaiconych pozycji, która oferuje wiele możliwości eksploracji i przyjemności dla obu partnerów. Choć może wydawać się skomplikowana, jej opis jest dosyć prosty i zrozumiały. Kobieta rozpoczyna tę pozycję, leżąc na brzuchu, na płaskiej powierzchni. Jej ręce mogą być wyciągnięte wzdłuż tułowia lub złożone pod brodą, co dodaje pewną elastyczność i różnorodność w doznaniach. Nogi partnerki są złączone i wyprostowane, a jej ciało jest w pełni na powierzchni, gotowe na przyjęcie partnera. Mężczyzna, który przejmuje kontrolę w tej pozycji, kładzie się na partnerce wzdłuż jej ciała. Jego ciało spoczywa na ciele kobiety, tworząc intymny kontakt między nimi. Dla ułatwienia penetracji i zwiększenia przyjemności partnerki, mężczyzna może delikatnie podnieść pośladki kobiety, co pozwala na głębszą penetrację. Istnieje także bardziej zaawansowana wersja tej pozycji, w której mężczyzna może chwycić za nadgarstki partnerki, które są złożone za jej plecami. Ta wersja pozycji Na Słonia wprowadza element dominacji, co może być podniecające dla par, które lubią eksperymentować w sypialni. Na Słonia pozycja jest również doskonała do eksplorowania seksu analnego, ponieważ umożliwia łatwy dostęp do obszarów intymnych. Warto jednak pamiętać, że ważna jest komunikacja i zachowanie ostrożności, aby obie strony czuły się komfortowo i bezpiecznie. To pozycja, która może dostarczyć wiele przyjemności i zadowolenia obu partnerom, pod warunkiem że jest wykonywana z odpowiednią delikatnością i uwagą.

Jakie są zalety pozycji Na Słonia?

Pozycja Seksualna Na Słonia niesie ze sobą wiele zalet, które mogą przekonać wiele par do eksploracji tego urozmaicenia w sypialni. Zalety pozycji Na Słonia:

 • Wygoda i kontrola

  Jedną z największych zalet tej pozycji jest wygoda, jaką oferuje partnerce. Kobieta ma pełną kontrolę nad tempo i głębokością penetracji. Może również łatwo dostosować ruchy, aby osiągnąć maksymalne przyjemności. Dla wielu kobiet to poczucie kontroli nad sytuacją jest kluczowe dla osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

 • Stymulacja łechtaczki

  Pozycja Na Słonia umożliwia partnerce intensywną stymulację łechtaczki. W połączeniu z penetracją pochwy, ta pozycja daje kobiecie możliwość osiągnięcia bardzo intensywnego orgazmu. Może ona sama pocierać łechtaczkę lub poprosić partnera o pomoc, co dodaje doznań erotycznych.

 • Bliskość i zaufanie

  Ta pozycja wzmacnia poczucie bliskości i zaufania między partnerami. Całkowita dominacja mężczyzny może być podniecająca i działać jako afrodyzjak dla obojga partnerów. To doświadczenie uległości i dominacji może zbliżyć ich emocjonalnie i seksualnie.

 • Możliwość eksperymentowania

  Podłożenie poduszki pod biodra kobiety lub lekkie unoszenie i wypinanie pośladków może dodatkowo wzmocnić doznania i ułatwić dostęp obojga do łechtaczki. Partnerzy mogą dostosowywać tę pozycję do swoich indywidualnych preferencji i odkrywać różne techniki, które przynoszą najwięcej przyjemności.

 • Intensywne doznania

  Dla mężczyzn pozycja Na Słonia często jest silnym afrodyzjakiem. Całkowita kontrola nad sytuacją i intensywne pocieranie się o seksownie wypięte pośladki partnerki może dostarczyć mu niezapomnianej przyjemności i podniecenia.

Wady pozycji seksualnej Na Słonia

Pomimo wielu zalet pozycji Na Słonia, istnieją pewne wady i czynniki, które mogą wpłynąć na to, że nie będzie ona odpowiednia dla niektórych par. Oto niektóre z tych potencjalnych wad:

 • Uległość i kontrola

  Pozycja seksualna Na Słonia może być problematyczna dla kobiet, które źle znoszą sytuacje całkowitej uległości wobec mężczyzny. Partnerka, leżąc na brzuchu, jest praktycznie bezsilna i zdominowana przez mężczyznę. Dla niektórych kobiet brak równorzędności w tym rodzaju sytuacji może być niekomfortowy lub nawet nieakceptowalny.

 • Różnica w masie ciała

  Jeśli mężczyzna jest znacznie cięższy od kobiety, może to stanowić problem podczas wykonywania pozycji Na Słonia. Nadmierny nacisk ciała mężczyzny na partnerkę może sprawić, że będzie jej trudno utrzymać równomierne oddychanie i być komfortowo. To może wpłynąć na jakość doznań seksualnych i sprawić, że pozycja stanie się mniej przyjemna.

 • Męczące dla mężczyzny

  Dla mężczyzny ta pozycja może być męcząca, ponieważ musi utrzymywać pozycję i ciężar partnerki przez cały czas stosunku. Dla niektórych mężczyzn może to być trudne, szczególnie jeśli nie są w dobrej kondycji fizycznej. To może ograniczyć czas, przez który pozycja Na Słonia może być utrzymana.

 • Brak kontaktu wzrokowego

  W tej pozycji partnerzy nie mają możliwości kontaktu wzrokowego. Dla niektórych par brak możliwości patrzenia sobie w oczy i komunikowania się wzrokowo może być niedogodnością i wpłynąć na poczucie intymności.