Skip to content
Start > Pozycja seksualna – Zawieszone nożyce
Pozycja seksualna – Zawieszone nożyce

Pozycja seksualna – Zawieszone nożyce

Spis treści

Pozycja Zawieszone Nożyce

Pozycja Zawieszone Nożyce to pozycja seksualna, która wymaga od partnerki silnych ramion i pewnej elastyczności. W tej pozycji kobieta kładzie się na krawędzi łóżka w taki sposób, że jej łydki, kostki i stopy zwisają, a jedynie górna część ciała jest na łóżku. Partnerka leży na boku, opierając się na swojej lewej ręce, co umożliwia utrzymanie równowagi. Partner, który stoi za nią, podtrzymuje ją w okolicach talii i pod prawą nogą. Jej lewa noga znajduje się pomiędzy jego udami. To wtedy partner może inicjować penetrację od tyłu. Pozycja Zawieszone Nożyce jest pozycją wymagającą siły i pewnej umiejętności utrzymania równowagi. To pozycja, która może dostarczyć intensywnych doznań dla obojga partnerów. Partnerka w tej pozycji jest w stanie kontrolować tempo i głębokość penetracji, co może być bardzo stymulujące. Jednakże dla niektórych osób pozycja ta może być zbyt wymagająca fizycznie i nie każdy może ją wygodnie wykonywać. Wymaga także pewnej elastyczności i siły, więc nie jest odpowiednia dla wszystkich par. Osoby z problemami z plecami lub innymi dolegliwościami fizycznymi powinny zachować ostrożność przy wykonywaniu tej pozycji. Warto również pamiętać o zachowaniu ostrożności i delikatności podczas wykonywania tej pozycji, aby uniknąć ewentualnych kontuzji lub dyskomfortu. Jak w przypadku każdej pozycji seksualnej, komunikacja między partnerami jest kluczowa, aby upewnić się, że oboje czują się komfortowo i czerpią przyjemność z doświadczenia.

Jakie są zalety pozycji Zawieszone Nożyce?

 • Pozycja Zawieszone Nożyce umożliwia głęboką penetrację, co może prowadzić do intensywnych doznań zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Partner może kontrolować tempo i głębokość penetracji, dostosowując je do swoich preferencji.
 • W tej pozycji ciała partnerów są blisko siebie, co sprzyja poczuciu intymności i zbliżenia emocjonalnego podczas aktu seksualnego. Partnerzy mogą czuć ciepło i dotyk swojego partnera, co może zwiększać przyjemność.
 • Choć pozycja ta wymaga pewnej elastyczności od partnerki, może być dostosowana do indywidualnych możliwości i preferencji. Partnerzy mogą eksperymentować z kątem i głębokością penetracji, dostosowując ją do swoich potrzeb.
 • Partnerka w pozycji Zawieszone Nożyce ma możliwość kontrolowania ruchu i eksplorowania różnych stref erogennych partnera. Może delikatnie pieścić jego plecy, biodra lub inny obszar, co może dodatkowo zwiększyć podniecenie.
 • Wypróbowanie różnych pozycji seksualnych, takich jak Zawieszone Nożyce, może urozmaicić życie seksualne i zapobiec rutynie. Eksplorowanie nowych pozycji może ożywić intymność i zwiększyć przyjemność z seksu.

Jakie są wady pozycji Zawieszone Nożyce?

 • Wykonanie pozycji Zawieszone Nożyce może wymagać znacznej siły fizycznej od partnera, który unosi partnerkę i utrzymuje jej ciało w powietrzu. Dla niektórych osób może to być trudne, szczególnie jeśli nie są w dobrej kondycji fizycznej.
 • Jeśli pozycja ta nie jest odpowiednio wykonywana, istnieje ryzyko kontuzji. Partner, który utrzymuje partnerkę w powietrzu, musi być ostrożny, aby nie nadwyrężyć swoich mięśni ani nie spowodować upadku partnerki.
 • Partnerka, która wisi w powietrzu, musi utrzymać równowagę, co może być trudne, szczególnie jeśli pozycja jest dłuższa. To może prowadzić do zmęczenia i utraty stabilności, co może zakłócić doznania.
 • Pozycja Zawieszone Nożyce może być trudna do wykonania dla partnerów o różnych rozmiarach i kształtach ciała. Niektórym osobom może być trudno znaleźć odpowiednie ustawienie, aby wykonać tę pozycję.
 • Wykonanie pozycji Zawieszone Nożyce wymaga silnej komunikacji między partnerami i pełnego zaufania. Partner, który unosi partnerkę, musi być pewien swoich umiejętności i zdolności do kontrolowania ruchu, co może być trudne dla niektórych par.
 • Nie każda para będzie czerpać przyjemność z pozycji Zawieszone Nożyce. Dla niektórych może to być zbyt wymagające fizycznie lub po prostu niewygodne. Ważne jest, aby eksperymentować z różnymi pozycjami i znaleźć te, które najlepiej pasują do indywidualnych preferencji i potrzeb.