Skip to content
Start > Pozycja seksualna – Pozycja huśtawka
Pozycja seksualna – Pozycja huśtawka

Pozycja seksualna – Pozycja huśtawka

Spis treści

Huśtawka pozycja seksualna

Pozycja Huśtawka to dość zaawansowana i kreatywna pozycja, która może dostarczyć partnerom niezapomnianych doznań. W tej pozycji kobieta kuca na podłodze, a jej partner penetruje ją w pozycji półsiedzącej od tyłu. Huśtawka pozycja wymaga od partnerów pewnej giętkości i elastyczności, ale jednocześnie otwiera drzwi do eksploracji i odkrywania nowych aspektów swojej intymności. Jedną z kluczowych cech tej pozycji jest kontrola, którą kobieta ma nad ruchem. Kucając na piętach, może delikatnie kołysać biodrami, regulując tempo i głębokość penetracji. To daje jej pełen komfort i swobodę w dostosowywaniu doznań do swoich preferencji. Partner może w trakcie tej pozycji skupić się na niesamowitym kontakcie wzrokowym, całując delikatnie kark swojej partnerki lub obserwując jej reakcje. To może dodatkowo podnieść temperaturę i intensywność chwil spędzonych razem. Warto podkreślić, że Huśtawka to pozycja, która pozwala na odkrycie na nowo niektórych zapomnianych części ciała kobiety. Ta niezwykła konfiguracja ciał stwarza okazję do eksploracji i stymulacji obszarów, które mogą być pomijane w innych pozycjach. Jednak warto pamiętać, że pozycja Huśtawka nie jest dla każdego. Wymaga pewnej giętkości i komfortu w kucającej pozycji. Dla niektórych partnerów może być to wyzwaniem, dlatego ważne jest, aby eksperymentować z pozycjami seksualnymi, które najlepiej pasują do indywidualnych preferencji i fizycznych możliwości.

Zalety pozycji Huśtawka

 • Kontrola ruchu

  Kobieta ma pełną kontrolę nad ruchem i tempo penetracji, co pozwala dostosować doznania do swoich preferencji i komfortu.

 • Kontakt wzrokowy

  Pozycja seksualna Huśtawka umożliwia kontakt wzrokowy między partnerami, co może zwiększyć intymność i poziom podniecenia.

 • Eksploracja ciała

  Partnerzy mogą odkrywać na nowo swoje ciała, stymulując obszary, które w innych pozycjach seksualnych mogą być pomijane.

 • Kreatywność

  Huśtawka pozycja seksualna zachęca do eksperymentowania i kreatywności w sypialni

Wady pozycji Huśtawka

 • Wymagania fizyczne

  Pozycja ta wymaga pewnej giętkości i siły od partnerów, zwłaszcza od kobiety kucającej na piętach. Nie każdy może czuć się komfortowo w tej pozycji.

 • Brak wsparcia rąk

  W tej pozycji partnerzy nie mają dostępu do swoich rąk, co oznacza, że nie mogą korzystać z pieszczot ani manipulować zabawkami erotycznymi.

 • Możliwe zmęczenie

  Ze względu na fizyczny wysiłek i trzymanie pozycji przez dłuższy czas, “Huśtawka” może prowadzić do zmęczenia partnerów.

 • Brak penetracji analnej

  Huśtawka pozycja leżąca nie jest odpowiednia do eksploracji seksu analnego, ponieważ koncentruje się na penetracji waginalnej.