Skip to content
Start > Pozycja seksualna – Pozycja ślimak
Pozycja seksualna – Pozycja ślimak

Pozycja seksualna – Pozycja ślimak

Spis treści

Ślimak pozycja seksualna

Pozycja Ślimak jest pozycją o głębokiej penetracji i intensywnych doznaniach. Kobieta leży na plecach, przyciągając kolana do klatki piersiowej i opierając stopy o ramiona partnera, który penetruje ją, klęcząc przed nią i podpierając się na rękach. Pozycja na ślimak umożliwia bardzo głęboką penetrację, co może dostarczyć intensywnych doznań seksualnych dla obojga partnerów. Jednak Ślimak pozycja seksualna ma zarówno swoje zalety, jak i pewne kwestie, które warto wziąć pod uwagę. Zalety pozycji “Ślimak” to przede wszystkim możliwość intensywnej stymulacji, zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. Głęboka penetracja może prowadzić do intensywnych doznań i silniejszych orgazmów. Ponadto bliskość ciał partnerów w tej pozycji może zwiększyć poziom intymności i połączenia emocjonalnego między nimi. Partnerka ma również kontrolę nad rytmem penetracji, co pozwala dostosować doznania do swoich preferencji i komfortu. Jednak są także pewne wady tej pozycji. Ze względu na głęboką penetrację, ważne jest, aby pochwa była dobrze nawilżona, aby uniknąć bólu lub podrażnień. Niektórzy partnerzy mogą również odczuwać zmęczenie lub potrzebować pewnej fizycznej siły, aby utrzymać tę pozycję przez dłuższy czas. Ponadto nie jest ona odpowiednia dla wszystkich par ze względu na jej intensywność i głęboką penetrację.

Zalety pozycji Ślimak

 • Intensywna stymulacja

  Zaczerpnięta z książki Kamasutra pozycja Ślimak umożliwia bardzo głęboką penetrację, co może dostarczyć intensywnych doznań seksualnych zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety.

 • Zwiększona bliskość

  Bliskość ciał partnerów w tej pozycji może zwiększyć poziom intymności i emocjonalnego połączenia między nimi.

 • Kontrola nad rytmem

  Partnerka ma kontrolę nad rytmem penetracji, co pozwala dostosować tempo do swoich preferencji i komfortu.

 • Orgazmy

  Głęboka penetracja może prowadzić do silniejszych orgazmów, co może być korzystne dla obojga partnerów.

Wady pozycji ślimak

 • Konieczność nawilżenia

  Ze względu na głęboką penetrację ważne jest, aby partnerka była odpowiednio pobudzona i nawilżona, aby uniknąć bólu lub podrażnień.

 • Fizyczna siła

  Niektórzy partnerzy mogą potrzebować pewnej fizycznej siły, aby utrzymać tę pozycję przez dłuższy czas, co może być męczące.

 • Nieodpowiednia dla wszystkich

  Ze względu na intensywność i głęboką penetrację, pozycja ta może być nieodpowiednia dla niektórych par, zwłaszcza tych, które nie są do tego przygotowane fizycznie lub nie czują się komfortowo w takim ułożeniu.